Léčitelství – byznys nebo snaha pomoci nemocným lidem?
V nemoci se chytáme každé možnosti, jak se vyléčit. Možná nedůvěřujeme lékařům nebo není v jejich silách nám pomoci. Není tedy nic divného na tom, že se člověk v takové situaci chytá každé možnosti, vedoucí k uzdravení. Možná vám vrtá hlavou otázka, zda by stálo za pokus navštívit léčitele. Jak, ale máme poznat toho pravého? Léčitelů, bylinkářů, psychotroniků a jiných alternativních metod stále více přibývá. Ve snaze ulevit si od nemoci, můžeme při nesprávném výběru léčitele svému zdraví uškodit.
Chce léčitel opravdu nemocnému člověku pomoci nebo je to jen výnosný byznys?
Je nutné říci, že bylinkáři věhlasného jména, jako byl páter Ferda, bylinář Váňa nebo pan Zentrich, jsou lidé na svém místě, kterým se můžete bez obav svěřit do rukou. Nenabízí nemožné ani zázraky, ale přesto se vždy snaží poradit, ku prospěchu zdraví člověka.
Ne všichni jsou, ale podobného ražení. Není málo těch léčitelů, kteří bohužel na lidské nemoci a bezvýchodné situaci, jsou ochotni vytěžit nemalé peníze. Důvěřivý člověk, který se chytá poslední naděje, je totiž ochoten za někdy nesmyslné rady, zaplatit horentní sumy.
Můžeme, ale vůbec poznat dobrého léčitele?
Nejlepším ukazatelem budou pozitivní výsledky od lidí, kteří s léčitele již mají nějaké osobní zkušenosti.
Dejte si pozor na to, aby léčitel skutečně rozuměl bylinám a nenamíchal vám například nevhodnou kombinaci bylin. Vždy si nechte účinky všech nabízených přípravků, pečlivě vysvětlit.
Pokud zjistíte, že léčitel obslouží denně několik desítek nemocných, mějte se na pozoru. Léčitel, nebude mít zřejmě na vyslechnutí vašeho problému dostatek času a nejspíš mu spíš než o pomoc nemocným, půjde o rychlý zisk.
Vyhýbejte se i léčitelům, kteří na vás nebudou působit sympaticky, protože pak jeho léčebným metodám nebudete plně důvěřovat, to negativně ovlivní celkový proces léčby.