Skladování ovoce
Vždycky jsem si říkala, že když pracuji sezóně, a to hlavně v létě, tak když sbíráme ovoce, tak by se mi taky hodily nějaké plastové přepravky na ovoce anebo košíky. Musím říct, že jsme ze začátku na brigádě používali takové papírové krabice na ovoce, kam jsme dávali mimo ovoce taky zeleninu. A musím říct, že tyto papírové krabice, které byly vyrobené z kartonu, byly naprosto nevyhovující a nepraktické. Takže pokud jsem třeba do papírové krabice dala větší množství ovoce, jako například jablek, tak se většinou papírová kartonová krabice rozbila. Anebo se protrhla a všechno mi vypadalo na zem.
A věřte, že potom nikdo si nechce koupit otlučené ovoce. Ale mě osobně to tedy nevadí. A klidně si otlučené ovoce vezmu taky domů, protože to na chuť ovoce nemám vůbec žádný vliv. Jenomže lidé také dbají na to, jak ovoce v obchodě vypadá a jak je vystavené. Takže jsme vždycky otlučené ovoce museli vyhazovat. Jenomže já jsem si ho vždycky potají brala k sobě domů, protože mi to bylo líto vyhodit. Později nám zaměstnavatel pořídil plastové přepravky na ovoce. Ze začátku jsem absolutně nevěděla, jaká to bude kombinace, když zkombinuji plast a ovoce. A to jako opravdu máme používat plastové přepravky na ovoce?
Později jsem se dozvěděla, že náš zaměstnavatel tam do otvoru udělal taky různé malé otvory, aby tam mohl proudit vzduch. Takže to bylo zase skvělé na tu stranu, že se tam nedržela žádná pára a že taky ovoce mohlo dýchat a že tam proudil vzduch. Věřte mi, že aby proudil vzduch mezi ovocem a plastovou přepravkou na ovoce, tak je to velice důležité, aby ovoce nebo zelenina v tom nehnila. Takže jsem si řekla, že pokud i vy si pořídíte plastovou přepravka na ovoce, tak hlavně nezapomeňte tuto plastovou přepravku na ovoce udržovat hlavně v čistotě a pak taky v suchu, protože kde je vlhko, tam se taky množí, a udržuje se tam často plíseň a to nikdo nechce.